Kaynaklar

Yeni Bir Kariyere Daha Kolay Geçiş Yapmanın 9 Adımı

Yeni bir hayata adım attığınızın farkında olun. Bu nedenle geçmiş alışkanlıklarınızı ve beklentilerinizi yeniden çerçeveleyin.

Unutmayın, çalıştığınız kurumlar elinizdeki birçok imkânı alıp, sizi çalıştırmaya devam edebiliyor. Siz de gerçekten bir kurum gibi düşünerek, kendinizde gelecek vaat eden bir durum için “gereksizleri” kısa-orta vadede feda edin. Geri dönüşün daha büyük olacağını hayal ederek, adım atın.

Sonuç olarak küçük küçük geri dönüşlerin biriktikçe büyük sonuçlara dönüştüğünü göreceksiniz.

Yıl Sonu Görüşmesinin Başarılı Olması İçin Yapmanız Gereken Temel Hazırlıklar

Bu kısa çalıma ile amacım sizlere yıl sonu görüşmelerinde, en az neleri yapmanız gerektiğini anlatmak. Bunları uyguladığınızda yöneticiniz ile daha verimli ve sonuç alacak bir şekilde görüşmeden ayrılacağınıza inanıyorum.

Size özel sene sonu görüşmelerine hazırlanmak, kariyerinizi kontrolünüze almak veya potansiyelinizi keşfedip kullanmak için bana ulaşabilirsiniz. Eylül ayında hazırlanmaya başlamak, bu yılı istediğiniz şekilde tamamlamanız için iyi bir zamandır. Bu kit hızlıca okunup, uygulanabilir. Faydasını görmeniz, kariyerinizin dümenine geçebilmeniz ve potansiyelinizi tam anlamı ile deneyimlemeniz dileğimle…

Potansiyele Giden Yolda 11 Cesur Adım

Bir elmayı ele alalım, elma tek başına bırakılırsa meyve olarak tüketilerek ömrünü tamamlayabilir. Hatta bir kenarda bırakılırsa bir süre sonra çürüyerek çöp olur. Oysa elmayı tam ortasından keserseniz, içinden çıkan belki bir belki dört çekirdeğin her biri, yeni elmalar oluşturma potansiyelini barındırır. Bu potansiyeli ortaya çıkartmak için o tohuma 3 şey yapmanız gerekir;

  1. Önce, tohumu özenle toprağa ekmek
  2. Sonra, tohumun büyümesi için gerekli koşulları sağlamak (Su, güneş, vitamin ve mineral takviyesi yapmak)
  3. ve son olarak sabır ve kararlılıkla onun büyümesine eşlik etmek İnsan da kendi potansiyelini bir tohum gibi içinde saklar.